TED (Tenders Electronic Daily)1d left · 4 Sept 2026

Greece – Road salt – Προκήρυξη διεθνούς, ηλεκτρονικού, ανοικτού διαγωνισμού για τη σύναψη σύμβασης για την «Προμήθεια αλατιού αποχιονισμού δρόμων Π.Ε. Φλώρινας 2026-2027», με CPV: 34927100-2, συνολικής προϋπολογισθείσας δαπάνης τριακοσίων είκοσι εννέα χιλιάδων εννιακοσίων εξήντα ευρώ (329.960,00€) συμπεριλαμβανομένου του αναλογούντος ΦΠΑ 13%

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΔΥΤΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ - Π.Ε. ΦΛΩΡΙΝΑΣ

Est. value

£292,000

Deadline

4 Sept 2026

Published

6 Aug 2026

Region

EL533

Description

Αντικείμενο της σύμβασης είναι η «Προμήθεια αλατιού αποχιονισμού δρόμων Π.Ε. Φλώρινας 2026-2027». Προσφορές θα υποβληθούν για το σύνολο της ποσότητας και ο ανάδοχος θα αναλάβει με δικά του έξοδα και την μεταφορά των ποσοτήτων άλατος στους τόπους που θα του υποδειχθούν από την αρμόδια υπηρεσία. Η ανάληψη από την πλευρά του αναδόχου και της μεταφοράς του άλατος, με δικά του έξοδα, κρίνεται αναγκαία, για την ορθή εκτέλεση της προμήθειας, από άποψη περιορισμού του συνολικού κόστους και επιπλέον για την διευκόλυνση των εργασιών αποχιονισμού από τεχνική άποψη, από τα αρμόδια συνεργεία, σε σχέση με τον καλύτερο και ταχύτερο συντονισμό των διατιθέμενων μέσων και αναγκαίων πόρων, ιδιαίτερα σε περιόδους έντονων χιονοπτώσεων και χαμηλών θερμοκρασιών.

CPV codes

Road salt

Source: View original notice

Is this tender relevant to your business?

Red Kite monitors every UK and EU public contract and surfaces the ones worth your time — so you only bid on work you can win.