TED (Tenders Electronic Daily)4d left · 7 Sept 2026

Greece – Database and operating software package – ΤΜΗΜΑ 5, 9, 12 της δημόσιας σύμβασης προμηθειών με τίτλο: «Ψηφιακός Μετασχηματισμός Δήμου Πυλαίας-Χορτιάτη», Διακήρυξη 6/2026

Δήμος Πυλαίας – Χορτιάτη

Est. value

£48,383

Deadline

7 Sept 2026

Published

6 Aug 2026

Region

EL522

Description

Αντικείμενο της σύμβασης είναι ο ψηφιακός μετασχηματισμός του Δήμου Πυλαίας-Χορτιάτη με τον σχεδιασμό, την προμήθεια και την εγκατάσταση εφαρμογών και τεχνολογικών μέσων που θα βελτιώσουν τη διαχείριση και λειτουργικότητα του αστικού περιβάλλοντος του δήμου, παρέχοντας πιο αποδοτικές, καινοτόμες και υψηλής ποιότητας υπηρεσίες, προς όφελος των κατοίκων, των επισκεπτών και των επιχειρήσεων. Η εκτιμώμενη αξία της σύμβασης ανέρχεται στο ποσό των 146.383,00€ (εκτιμώμενη αξία συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ 24% : 181.514,92€): α) στο ποσό των 48.383,00€ (συνολικό ποσό προϋπολογισμού 59.994,92€, με ΦΠΑ 24%) για το Τμήμα 5, β) στο ποσό των 48.000,00€ (συνολικό ποσό προϋπολογισμού 59.520,00€, με ΦΠΑ 24%) για το Τμήμα 9 και γ) στο ποσό των 50.000,00€ (συνολικό ποσό προϋπολογισμού 62.000,00€, με ΦΠΑ 24%) για το Τμήμα 12. Φορέας χρηματοδότησης της παρούσας σύμβασης είναι το Υπουργείο Ψηφιακής Διακυβέρνησης (Ευρωπαϊκή Ένωση (ΕΤΠΑ) και από εθνικούς πόρους μέσω του ΠΔΕ - ΟΠΣ 6000980). Η παρούσα σύμβαση υποδιαιρείται στα κάτωθι τμήματα: TMHMA 5 - ΔΡΑΣΕΙΣ ΨΗΦΙΑΚΟΥ ΜΕΤΑΣΧΗΜΑΤΙΣΜΟΥ 9. Έξυπνα συστήματα ενεργειακής διαχείρισης δημοτικών και σχολικών κτιρίων εκτιμώμενης αξίας 59.994,92€ συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ (καθαρή αξία 48.383,00 € πλέον ΦΠΑ 24% 11.611,92€) TMHMA 9 - ΔΡΑΣΕΙΣ ΨΗΦΙΑΚΟΥ ΜΕΤΑΣΧΗΜΑΤΙΣΜΟΥ 22. Εγκατάσταση έξυπνων συστημάτων μέτρησης ποιότητας υδάτων (πόσιμου, ποταμών, λιμνών και θαλασσών σε βιομηχανικές εφαρμογές κλπ) εκτιμώμενης αξίας 59.520,00€ συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ (καθαρή αξία 48.000,00 € πλέον ΦΠΑ 24% 11.520,00€) TMHMA 12 - ΔΡΑΣΕΙΣ ΨΗΦΙΑΚΟΥ ΜΕΤΑΣΧΗΜΑΤΙΣΜΟΥ 26. Σύστημα διαχείρισης αστικού πρασίνου και κοινόχρηστων χώρων εκτιμώμενης αξίας 62.000,00€ συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ (καθαρή αξία 50.000,00 € πλέον ΦΠΑ 24% 12.000,00€) Απαιτείται εγγύηση συμμετοχής ποσού ΤΜΗΜΑ 5 : 967,66 ευρώ (εννιακόσια εξήντα επτά ευρώ και εξήντα έξι λεπτά), ΤΜΗΜΑ 9 : 960,00 ευρώ (εννιακόσια εξήντα ευρώ), ΤΜΗΜΑ 12 : 1.000,00 ευρώ (χίλια ευρώ)

CPV codes

Database and operating software package

Source: View original notice

Is this tender relevant to your business?

Red Kite monitors every UK and EU public contract and surfaces the ones worth your time — so you only bid on work you can win.