TED (Tenders Electronic Daily)4d left · 8 Sept 2026

Bulgaria – Food, beverages, tobacco and related products – „Доставка на хранителни продукти, необходими за ученическите столове, учебните и социалните заведения на територията на община Крумовград” по обособени позиции № 1 и 2

ОБЩИНА КРУМОВГРАД

Est. value

£182,747

Deadline

8 Sept 2026

Published

7 Aug 2026

Region

BG425

Description

Предмет на поръчката е „Доставка на хранителни продукти, необходими за ученическите столове, учебните и социалните заведения на територията на община Крумовград” по обособени позиции: № 1 – „Доставка на плодове и зеленчуци” и № 2 – „Доставка на консерви и захарни изделия“. Обхватът, обемът и изискванията към изпълнението на обществената поръчка са подробно описани и регламентирани в Техническата спецификация, неразделна част от настоящата документация. Обособените позиции и включените в тях продукти, с посочени прогнозни количества, са описани подробно в Техническата спецификация към настоящата документация. Предвид спецификата на настоящата обществена поръчка, възложителят залага прогнозни количества на доставяните хранителни продукти по всяка от обособените позиции, включени в предмета на поръчката. Количествата са посочени в техническата спецификация, неразделна част от документацията за обществената поръчка, като същите са прогнозни и не ангажират възложителя с цялостното им усвояване при сключване на договор. Закупуването на хранителните продукти ще се определя съгласно възникналите нужди на възложителя. Възложителят запазва правото си ако в рамките на действие на сключените договори за възлагане на настоящата обществена поръчка се разкрият нови обекти и/или община Крумовград кандидатства и бъде одобрена по проекти, свързани с доставка на хранителни продукти, то същите да бъдат обслужвани в рамките на сключените договори с определените Изпълнители. На основание чл. 5 от ППЗОП, когато в срока на договора, възложителят разкрие нови обекти и/или община Крумовград кандидатства и бъде одобрена по проекти, свързани с доставка на хранителни продукти се прилага чл. 116, ал. 1, т. 1 от ЗОП. По отношение на изискванията за качество, доставяните стоки да отговарят на БДС, ЗНП или еквивалентни. При осъществяване на доставката, стоките следва да са годни за предвижданата за тях употреба. ВАЖНО!!! Количествата на хранителните продукти по видове в обособените самостоятелни позиции са ориентировъчни в зависимост от потребностите на възложителя. Доставките ще се извършват с предварителна заявка от страна на Възложителя. Възложителят си запазва правото: - да намаля и/или увеличава количествата, според необходимостите на звената, в рамките на средствата по договора; - да не поръчва част от изброения асортимент в техническите спецификации от настоящата документация. Участниците трябва да бъдат в състояние да доставят конкретните заявени количества хранителни продукти за съответните крайни потребители. Транспортните разходи са за сметка на изпълнителя. Остатъчния срок на годност на хранителните продукти, да бъде не по-кратък от 75% от срока на годност на конкретния продукт.

CPV codes

Food, beverages, tobacco and related productsCereals, potatoes, vegetables, fruits and nutsFruit, vegetables and related products

Source: View original notice

Is this tender relevant to your business?

Red Kite monitors every UK and EU public contract and surfaces the ones worth your time — so you only bid on work you can win.