TED (Tenders Electronic Daily)7d left · 7 Sept 2026

Croatia – Supervision of building work – Usluga stručnog nadzora i koordinatora zaštite na radu nad izvođenjem radova na izgradnji parka Zelena oaza

MEĐIMURSKA ŽUPANIJA

Est. value

£185,000

Deadline

7 Sept 2026

Published

5 Aug 2026

Region

HR061

Description

Predmet nabave su usluge stručnog nadzora i koordinatora zaštite na radu nad izvođenjem radova na izgradnji parka Zelena oaza. Projektom „Zelena oaza Čakovca“ planira se uspostava nove zelene infrastrukture u urbanom području Grada Čakovca kroz izgradnju suvremenog gradskog parka koji će u potpunosti zamijeniti postojeću, zapuštenu i neiskorištenu površinu. Navedenom intervencijom uspostavit će se nova zelena infrastruktura koja u potpunosti slijedi odredbe Programa razvoja zelene infrastrukture u urbanim područjima 2021.-2030. kao i načela Novog europskog Bauhausa – održivost, inkluzivnost i estetska kvaliteta prostora. Novi park bit će izgrađen sukladno izrađenom Glavnom projektu s izmjenama i dopunama (URBIA ARH-09/2023-ID) i ishođenoj pravomoćnoj građevinskoj dozvoli. Park naziva Zelena oaza Čakovca zamišljen je kao zelena infrastruktura, prostor za kvalitetno provođenje vremena na otvorenom, edukaciju lokalnog stanovništva te kao površina koja pridonosi ublažavanju utjecaja klimatskih promjena na prostoru Čakovca. Istovremeno, značajna površina i raznolikost sadržaja čine park s turističkom atrakcijom. Primijenjen je suvremeni pristup projektiranju parkovnih površina, odnosno suvremenim načelima oblikovanja gradskih zelenih prostora koji uvažavaju i poboljšavaju urbanu biološku raznolikost, pridonose slici grada i upotpunjuju boravišnu kvalitetu gradskog otvorenog prostora. Park kao cjelina, obuhvaća više od 15 ha te je podijeljen na funkcionalne zone koje čine: dječja igrališta s caffe barom i javnim sanitarijama, parkirališni prostor, pump track (poligon/staza za bicikliste), vježbališta, voćnjak s piknik zonom, vodena površina, polifunkcionalna centralna građevina, trg uz vodenu površinu s izvedenim mostom, amfiteatar, otvoreni paviljon leptira, paviljon sv. Valentina, park za pse te zidovi za grafite. Prva faza podrazumijeva izvođenje temeljnih infrastrukturnih, građevinskih i hortikulturnih radova potrebnih za funkcionalnost i uporabljivost prostora, koji su predmet ovog postupka javne nabave, a sve prema troškovniku i projektno-tehničkoj dokumentaciji koja čini prilog ovoj Dokumentaciji o nabavi.

CPV codes

Supervision of building work

Source: View original notice

Is this tender relevant to your business?

Red Kite monitors every UK and EU public contract and surfaces the ones worth your time — so you only bid on work you can win.