TED (Tenders Electronic Daily)5d left · 9 Sept 2026

Bulgaria – Magnetic resonance unit – Надграждане на съществуващ магнитен резонанс в МБАЛ „Лозенец“ ЕАД

Многопрофилна болница за активно лечение " Лозенец " ЕАД

Est. value

£956,000

Deadline

9 Sept 2026

Published

7 Aug 2026

Region

BG411

Description

Предметът на настоящата обществена поръчка включва: подготовка на наличния апарат за надграждане и модернизация; доставка на техника за надграждане и модернизация на наличен съществуващ магнитен резонанс до МБАЛ Лозенец ЕАД, с адрес: гр. София, ул. „Козяк“ №1; монтаж, инсталация, въвеждане в експлоатация; извършване на предварителни изпитвания и функционални тестове; обучение на медицинските специалисти; осигуряване на необходимата техническа документация, сертификати за съответствие и инструкции за експлоатация на български език и гаранционна поддръжка и доставка на необходимите части и материали, в рамките на гаранционния срок. Обществената поръчка включва изпълнението на следните основни дейности: - подготовка на наличния апарат за надграждане и модернизация; - доставка на техника за надграждане и модернизация на наличен съществуващ магнитен резонанс до МБАЛ Лозенец ЕАД, с адрес: гр. София, ул. „Козяк“ №1; - монтаж, инсталация и въвеждане в експлоатация; - извършване на предварителни изпитвания и функционални тестове; - обучение на медицински специалисти, определени от Възложителя, на място за работа; - осигуряване на необходимата техническа документация, сертификати за съответствие и инструкции за експлоатация на български език; - гаранционна поддръжка и доставка на необходимите части и материали, в рамките на гаранционния срок Минималният гаранционен срок е не по-малко от 12 (дванадесет) месеца пълна гаранция. Срокът за доставка е не повече от 180 (сто и осемдесет) календарни дни, считано от датата на възлагателно писмо от Възложителя. Срокът за монтаж, настройка, пробно изпитване, въвеждане в експлоатация е не повече от 60 (шестдесет) календарни дни, считано от датата на доставка на апаратурата. Срокът за обучение на специалисти е не повече от 30 (тридесет) календарни дни след въвеждане в експлоатация на апаратурата и по предварително съгласуван график с Възложителя. Към момента на обявяване на обществената поръчка не е осигурено финансирането ѝ, поради което договорът ще се сключи под условие, по реда на чл. 114 от ЗОП.

CPV codes

Magnetic resonance unit

Source: View original notice

Is this tender relevant to your business?

Red Kite monitors every UK and EU public contract and surfaces the ones worth your time — so you only bid on work you can win.